AKSYSTEM

Automatizovaný notifikační doplněk EMAIL & SMS GATE

Rozšiřující doplněk, díky kterému ušetříte mnoho cenného času, protože efektivně propojuje informační systém POHODA a váš e-mailový server, případně SMS bránu od T-Mobile, nebo GoSMS. Rozesílání hromadných notifikačních e-mailových a SMS zpráv je poté záležitostí pár minut a příkladů využití v praxi je opravdu mnoho. Vše je plně automatizováno.

Podívejte se také, kdo všechno už od nás doplněk pro jednodušší elektronickou komunikaci využívá. Zde najdete ceník pro tento modul a pokud máte nějaký dotaz, možná že jsme vás už předběhli a zodpověděli vám ho.

Jak pracuje naše rozšíření s e-maily

 • E-maily je možné zasílat jako prostý text, nebo s HTML formátováním.
 • V těle e-mailu je možné zaslat například tabulku s přehledem dlužných faktur.
 • Přílohou emailu může být jakákoliv dokladová tisková sestava z informačního systému POHODA.

Jak pracuje naše rozšíření s SMS zprávami

 • Texty SMS jsou plně editovatelné.

Přehled příkladů využití

 • Potvrzení o přijetí objednávky
 • Informace o vyřízení objednávky
 • Automatické zasílání faktur při expedici
 • Upomínky faktur v prodlení
 • Informace o vyřízení reklamace
 • Každodenní report obchodníkům i vedení firmy
 • Akční nabídka
 • Vnitrofiremní automatizovaná komunikace
 • A mnoho dalších, dle Vašich přání

Ceny modulu

Smart modul EMAIL & SMS GATE 12 000 Kč
Instalace 2 000 Kč
Konfigurace pravidel dle náročnosti 1 290 Kč/hod
Roční servis a podpora produktu 2 400 Kč

Uvedené ceny jsou bez DPH.

Konfigurace pravidel dle náročnosti

Jednotlivé automatizované zprávy (E-mail, SMS) vyžadují konfiguraci pravidel. Pravidla se skládají ze sekcí, které definují za jakých podmínek se má co provést. Je dobré, když si připravíte odpovědi na následující body, aby implementace probíhala co nejvíce hladce.

 1. Nejdříve si definujeme, jestli budeme posílat SMS, nebo e-mail?
 2. Pro jaké záznamy v POHODĚ, chceme poslat zprávu? (např. vydaná faktura, pro kterou zatím nebyla zpráva odeslána a má vyplněné číslo balíku, nebo faktura po splatnosti)
 3. V případě e-mailu doplníme z dokladu e-mail a předem definovaný předmět a tělo e-mailu do kterého můžeme přidávat různé informace z faktury jako je částka, odkaz na sledování balíku,…
 4. Pokud chceme poslat jako přílohu samotný doklad, je třeba zadat jakou tiskovou sestavu si přejeme připojit.
 5. Po odeslání si zapíšeme do volitelného parametru dokladu, že byl odeslán e-mail, abychom jej už neposílali znovu.

Nejčastější otázky (FAQ)

Instalace probíhá v rámci několika hodin. Hodně záleží na vašich požadavcích a připravenosti k dotazům z konfigurace. Pokud je vše připravené po technické i obsahové stránce, tak může být modul kompletně nasazen v průběhu jednoho dne.

V rámci ročního servisu získáváte naší podporu a jistotu funkčnosti modulu s ohledem na POHODU. Občas se stává, že výrobce POHODY udělá změny v databázi a je třeba upravit modul. Dále v rámci servisu instalujeme aktualizace, které obsahují nové funkce.

EMAIL & SMS GATE se skvěle doplňuje s modulem AUTOMAT, který umí generovat automatické doklady jako jsou zálohové faktury z přijaté objednávky, či jiné doklady, které se generují automaticky.

Rozšíření je kompatibilní s verzí POHODA E1. Minimum je verze SQL. Pro lepší přehlednost doporučujeme verzi E1, jelikož se dá velmi dobře pracovat s volitelnými parametry. Například u automatického zasílání upomínek, si po odeslání upomínky zapíšeme kdy a jakou upomínku jsme poslali, abychom příště mohli poslat jinou. (První upomínky, druhá upomínka,…)

Aktuálně je modul propojen s SMS bránou T-Mobile a GoSMS, není však problém propojit s jakoukoliv alternativní bránou, která umožňuje komunikaci pomocí API.

Reference

Zde je seznam klientů, kteří již využívají náš doplněk EMAIL & SMS GATE.

Modul je kompatibilní se systémem POHODA E1.

Potřebujete poradit s implementací Pohody? Neváhejte se nám ozvat.